Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiat Obornicki
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Zarząd powiatu

W skład Zarządu Powiatu wchodzą:

Zdjęcie
 

 

 

 

 

 

Zofia Kotecka - STAROSTA OBORNICKI

 Waldemar Cyranek - WICESTAROSTA OBORNICKI


Piotr Neter - Członek Zarządu 

 

 - Członek Zarządu

 

Andrzej Ilski - Członek Zarządu
oraz:
Zdjęcie Piotr Sitek - SEKRETARZ

Zdjęcie Joanna Konieczna - SKARBNIKZadania Zarządu
Zarząd jest organem wykonawczym Rady Powiatu Obornickiego. Realizuje zadania określone ustawami oraz w ramach obowiązującego prawa przez Radę Powiatu. Do realizacji swoich zadań Zarząd ma Starostwo oraz jednostki organizacyjne.
Informacje o pracy Zarządu Powiatu są składane na każdej Sesji Rady Powiatu. Zarząd podejmuje decyzje w postaci Uchwał. Najważniejszym tematem wykonywanym przez Zarząd jest realizacja Budżetu Powiatu.
Starosta w zakresie niektórych realizowanych zadań pełni rolę organu wydając decyzje lub realizując inne zadania określone ustawami.
Starosta nie pełni jednak funkcji nadzorczej nad organami samorządu terytorialnego, ani nie podlega organom administracji samorządowej i rządowej Województwa i Państwa.
Nadzór formalny nad legalnością Uchwał Zarządu z zakresu finansów publicznych sprawuje Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu. Odwołania od decyzji samorządu terytorialnego rozpatruje Samorządowe Kolegium Odwoławcze oraz Najwyższy Sąd Administracyjny.
Posiedzenia Zarządu odbywają się około trzy razy w miesiącu i zwyczajowo bierze w nich udział również Przewodniczący Rady, jako obserwator i doradca. Uchwały Zarządu zapadają głosami członków. Sekretarz, Skarbnik,Przewodniczący Rady oraz inni zaproszeni goście nie biorą udziału w głosowaniach.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Admin 27-06-2016 13:12:37
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Admin 27-06-2016
Ostatnia aktualizacja: Artur Wróblewski 15-04-2022 12:31:54